Co oznacza dla firmy certyfikat ISO 9001?

#2017-02-03 04:42:28 

bogginka

Użytkownik

Cześć! Proszę o krótkie i zwięzłe wyjaśnienie co oznacza w prkatyce posiadanie przez firmę certyfikatu ISO 9001? Wiem że jest to związane z jakością ale co poza tym i jak w ogóle jest to weryfikowane? Liczę na waszą wiedzę i pozdrawiam serdecznie :)
#2017-02-03 06:33:09 

templariusz

Użytkownik

Witam. Certyfikat ISO 9001 tyczy się głównie jakości obsługi klienta i zadowolenia z usługi albo produktu w co wliczają się takie szczegóły jak na przykład ilość reklamacji. Myślę że bez sensu jest przepisywac informacje jakie możesz znaleźć na tej stronie - http://www.pcc-cert.pl/certyfikacja-iso-systemy-zarzadzania/iso-9001/ wiec polecam poczytac co nieco i pisać ewentualne pytania. Nie twierdzę że odpowiem na wszystkie bo nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale na forum jest jeszcze wiele innych osób które udzielają się w tych tematach :)
#2017-02-03 07:56:12 

makintosz

Użytkownik

Przy okazji ISO chciałbym zapytac o firmę z linku. Czy korzystałes ich usług i jak to wszystko wygląda? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
#2017-02-03 10:26:02 

templariusz

Użytkownik

Dokładnie firma figuruje jako PCC-Cert Sp. z o.o. Sp. K. więc możesz sobie sprawdzić jak długo funckjonuje i poczytać w necie dlaczego ludzie ją polecają. Dla mnie jest to najbardziej rzetelna i uczciwa firma pod względem sprawdzania stosowania i nadzorowania wdrożenia ISO, a do tego dochodzą ceny - niższe niż u konkurencji. Jeśli się zastanawiasz nad certyfikacją to nie znajdziesz lepszej firmy do współpracy. Pozdrawiam.
#2017-02-03 10:57:00 

makintosz

Użytkownik

To chciałem usłyszeć :). To prawda że zastanawiam się nad kilkoma posunięciami żeby zdobyć kolejnych klientów a ISO jednak jest znane i rozpoznawalne, dużo mówi o firmie która sie legitymuje certyfikatami nawet jeśli wiekszosc ludzi nie wie co to jest.
#2017-02-03 13:41:15 

aleksandrakownacka

Użytkownik

No ja nadal nie rozumiem co to są te normy a mimo wszystko numer 9001 kojarze i wydaje mi sie ze zdecydowalabym sie bardziej zaufać komuś kto sie na to powołuje. Wydaje mi się że to zdaje egzamin bo trzeba miec kwadratową głowę żeby znać wszystkie skróty ich znaczenia i rozwinięcia, dlatego lepiej jest wiedzieć co jest dobre i za czym się rozglądać jak ISO a czego raczej unikać.
#2017-02-03 15:11:29 

templariusz

Użytkownik

Własnie o to chodzi, jeśli firma ma certyfikat ISO 9001 to wiesz czego się po niej spodziewać.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015